Zawsze aktualne wiadomości

20 kwietnia 2019

Zmartwychwstanie Pańskie C – 21.04.2019

 1. Dzisiaj Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza święta w Dychowie tylko o godz.11.00, w Bronkowie o godz.9.30 i w Brzózce o godz.12.30. Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom składam najserdeczniejsze życzenia. Niech radość Zmartwychwstania będzie obecna w Waszych sercach i w Waszych domach.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w niedzielę. W Dychowie o godz. 8.00 i 11.00. W Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy letni program odprawiania mszy świętych w dni powszednie, w Dychowie i na filiach msze święte o godz.18.00, z wyjątkiem soboty. W soboty msze święte przez cały rok o godz.17.00.
 4. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, parafii, ojczyzny i świata.
 5. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy nie ma obowiązku postu.
 6. Spotkanie dla rodziców i dzieci klasy III przed I Komunią w piątek po mszy świętej w kościele, ok.godz.18.30. Proszę o obowiązkowość.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustu ku czci Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odpustowa o godz.12.30, którą odprawi i słowo Boże wygłosi ks. dziekan kanonik Sławomir Strzyżykowski. Po mszy świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i procesja wokół kościoła. Z racji odpustu, nie będzie mszy świętej o godz. 11.00.
 8. W przyszłą niedzielę msza święta w Brzózce, wyjątkowo o godz.11.00.
 9. Za tydzień rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
 10. Bóg zapłać za ofiary na Seminarium Duchowne składane w okresie Wielkiego Postu.
 11. Serdecznie dziękuję dla Parafialnego Zespołu Caritas, za przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich rodzin naszej parafii, a wszystkim parafianom za produkty żywnościowe składane w sklepach.
 12. Serdecznie dziękuję dla członków Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego oraz wszystkim parafianom za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękuję Pani Organistce Annie Kasprzyk, Panu Kościelnemu Stanisławowi Nadolnemu, Państwu Jakubczak, Ministrantom, Lektorom, Katechetom oraz Strażakom OSP z Bronkowa, wszystkim zaangażowanym w radosne i owocne przeżycie Triduum Paschalnego.
 13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne