Edycja 2015

Zarząd Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Dychowie serdecznie zaprasza na V Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 25. stycznia 2015 r. o godz. 15.00. w Kościele Parafialnym w Dychowie. Zapewniamy ciepłą kawę, herbatę oraz słodycze, a przede wszystkim wspólne kolędowanie w ciepłej i miłej atmosferze.

Organizator
Festiwalu Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Dychowie
Telefon kontaktowy: 692 488 792

V PARAFIALNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W DYCHOWIE

Dnia 25. Stycznia 2015 r. o godzinie 15.00. w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Dychowie odbył się V Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Do konkursu zgłosiło się 10 młodych artystów, którzy zostali zakwalifikowani do 4 grup – przedszkole, klasy I-III SP, klasy IV-VI SP oraz Gimnazjum. Każdy z uczestników przygotował 2 utwory – kolędę, pastorałkę lub popularny utwór związany z tematyką bożonarodzeniową.
Festiwal, Modlitwą do Bożego Miłosierdzia, rozpoczął Ksiądz Proboszcz Marek Kowal. Następnie wysłuchaliśmy przygotowanych przez dzieci utworów. Jury w składzie: Anna Kasprzyk, Marta Kołoszyc i Małgorzata Tumińska, ustaliło werdykt. W grupie najmłodszej przyznano dwie równorzędne nagrody, które otrzymały Zuzanna Kałuża i Zuzanna Łabędzka. W grupie drugiej zwyciężyła Oliwia Kilian, a drugie miejsce przypadło Paulinie Bochonos. W grupie trzeciej I miejsce wyśpiewała Kamila Kowalska, II – Nikola Sobala, a III – Natalia Bochonos. W grupie czwartej zwyciężyła Karolina Kilian, na drugim miejscu znalazła się Dorota Kula, a miejsce trzecie przypadło Norbertowi Kowalskiemu.
Każdy z uczestników otrzymał nagrody za uczestnictwo w Festiwalu: dyplomy, słodycze i inne pamiątki od sponsorów. Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Bobrowice, Gminę Dąbie, Nadleśnictwo Brzózka,  Firmę „Magnolia” z Lubska, Wiesława Leśko i DIAK Zielona Góra. Obecni na festiwalu sponsorzy – Pani Wójt Krystyna Bryszewska, Pani Prezes Urszula Furtak oraz Pan Wiesław Leśko wręczyli laureatom nagrody: MP4, filmy DVD z albumami i płyty CD o tematyce chrześcijańskiej, gry edukacyjne i śliczne figurki – aniołki.

Za pomoc w organizacji Festiwalu pragniemy serdecznie podziękować księdzu proboszczowi Markowi Kowalowi.

Zmarznięci artyści i publiczność mogli skorzystać z kawiarenki z gorącą herbatą i kawą oraz słodkimi smakołykami – przygotowanej przez nasz POAK na zapleczu Kościoła. Pomimo zimna, na Festiwal przybyło wielu miłośników wspólnego kolędowania, którzy zapełnili prawie cały kościół i gorąco oklaskiwali wykonawców. Było nam bardzo miło, że tylu parafian zechciało uczestniczyć w tym świątecznym koncercie, który – chyba można tak powiedzieć – stał się tradycją w naszej Parafii.

Anna Kasprzyk – Prezes POAK w Dychowie