Edycja 2013

III PARAFIALNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK
DYCHÓW 2013

Organizator Festiwalu: Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Dychowie.Telefon kontaktowy: 692 488 792. Czas i miejsce Festiwalu: Festiwal odbędzie się dnia 20 stycznia 2013 r. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Dychowie.

III PARAFIALNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W DYCHOWIE

Dnia 20.01.2013 r. o godzinie 16.00. w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Dychowie odbył się III Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Koncert zaszczycili swoją obecnością: Prezes DIAK p. Urszula Furtak oraz Wójt Gminy Bobrowice p. Marek Babul. Do konkursu zgłosiło się 15 młodych artystów, którzy zostali podzieleni na 3 grupy: przedszkole i klasy I-III SP, klasy IV-VI SP oraz Gimnazjum. Każdy z uczestników przygotował 2 utwory – kolędę, pastorałkę lub popularny utwór związany z tematyką bożonarodzeniową. Wykonawców oceniało Jury w składzie: Aleksandra Pilarska, Marta Kołoszyc i Małgorzata Tumińska.

W grupie najmłodszej I miejsce przyznano Sabinie Mucha, II – Natalii Bochonos, a III – Kamili Kowalskiej. W grupie klas IV – VI SP zwyciężyła Wiktoria Piotrowska, II miejsce zajął Norbert Kowalski, a III – Natalia Tabisz. W grupie najstarszej najlepiej zaśpiewała Małgorzata Sławińska, II miejsce zajęła Dorota Kula, a III – akompaniująca sobie na gitarze – Malwina Śliwińska.
Każdy z uczestników otrzymał nagrody za uczestnictwo w Festiwalu: dyplomy, słodycze i różne upominki. Nagrody zostały sfinansowane przez Radę Gminy Bobrowice, PGE Oddział Dychów, DIAK Zielona Góra, Wójta Gminy Bobrowice, Wytwórnię Wafli „MAGNOLIA”  z Lubska, Nadleśnictwo Brzózka, PUHP ANWIL Anna i Wiesław Leśko oraz Krośnieńskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży. Sponsorzy wręczyli laureatom nagrody: słuchawki, MP3, pen drive’y, kalkulatory, komplety długopisów i książki.

Pomimo zimna, wszyscy przybyli gorąco oklaskiwali wykonawców i atmosfera koncertu była bardzo miła.  Organizatorzy postarali się o gorącą herbatę i kawę, którą najbardziej zmarznięci mogli się ogrzać w przykościelnej salce. W tym roku, Festiwal ponownie przyciągnął wielu wykonawców. Występować chcą również większe grupy oraz starsi miłośnicy śpiewania kolęd z Parafii Dychów. Zatem organizacja kolejnego IV Festiwalu, będzie dla nas nie lada wyzwaniem w przyszłym roku. Ale… najważniejsze jest to, że ten Festiwal łączy pokolenia, spotyka się z tak dużym zainteresowaniem ze strony wiernych i przybliża w obecnym Roku Wiary do Kościoła –Naszego Domu; to nas buduje i dodaje siły do realizacji nowych inicjatyw.

Za pomoc w organizacji Festiwalu pragnę serdecznie podziękować księdzu proboszczowi Markowi Kowalowi, koleżankom z POAK w Dychowie: Bognie Litwin, Bronisławie Ozga, Małgorzacie Ozga, Elżbiecie Zielińskiej, a także paniom Elżbiecie Jakubczak i Iwonie Mielnik.

Anna Kasprzyk – Prezes POAK w Dychowie