Pielgrzymki z parafii

Pielgrzymka i wypoczynek we Włoszech
09.07. – 18.07.2017 r.

Dzień 1 – 09.07. niedziela

Zbiórka uczestników o godz. 6.15 przy kościele parafialnym w Dychowie, a o godz. 6.30 zostanie odprawiona Msza św. Po niej przejazd przez Niemcy w okolice Jeziora Garda na pierwszy nocleg na trasie naszego wyjazdu.

Dzień 2 – 10.07. poniedziałek

Po noclegu udamy się do Bolonii od zawsze kojarzącej się z uniwersytetem – jednym z najstarszych w całej Europie i z arkadami, które przyjemnie chronią przed palącym słońcem. To miasto arkad i loggi – ciągną się niemal nieprzerwanie nad każdym chodnikiem osiągając w sumie długość  około 30 km! To także miasto spektakularnych wież obronno-mieszkalnych. My odbędziemy spacer po Bolonii z miejscowym przewodnikiem, a następnie udamy się na nocleg w okolice Rzymu.

Dzień 3 – 11.07. wtorek

Dnia tego będziemy poznawać Rzym. Rozpoczniemy od pobytu w Katakumbach, gdzie planowana jest Msza Św. Odwiedzimy także kościółek Quo Vadis. Dalej w Wiecznym Mieście zobaczymy między innymi: Bazylikę Laterańską, Bazylikę Santa Maria Maggiore, Koloseum (zewnątrz), Forum Romanum (zewnątrz) i Wzgórze Kapitolińskie, Pl. Wenecki i słynne Usta Prawdy (zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem). Nocleg w hotelu z dnia poprzedniego.

Dzień 4 – 12.07. środa

Po śniadaniu udamy się na Watykan. W dniu tym zaplanowane jest spotkanie z Papieżem Franciszkiem na podczas Audiencji Generalnej (jeśli będzie się odbywać). W tym dniu zwiedzimy także Bazylikę Św. Piotra oraz odbędziemy spacer do Placu Navona, Panteonu, Fontanny di Trevi i Placu Hiszpańskiego. Będąc na Watykanie podejdziemy do grobu Św. Jana Pawła II. Noc spędzimy w hotelu z dni poprzednich (zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem).

Dzień 5 – 13.07. czwartek

Ponownie powrócimy do Rzymu aby nawiedzić Bazylikę Św. Pawła oraz miejsce jego kaźni – Tre Fontane. W godzinach południowych udamy się do Cascia – miasta związanego ze Św. Ritą. Nawiedzimy tam Bazylikę tej Świętej oraz pomodlimy się przy Cudzie Eucharystycznym. Po pobycie w Cascia udamy się na nocleg w okolice Rimini.

Dzień 6 – 14.07. piątek

Dzień 7 – 15.07. sobota

Dzień 8 – 16.07. niedziela

Dzień 9 – 17.07. poniedziałek

Dzień 10 – 18.07. wtorek

Po śniadaniu wyjazd powrotny do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego planowany jest na godziny późno – wieczorne.

Cena : 1040,00 PLN + 360,00 € od osoby

W cenę wyjazdu wliczono:

• ubezpieczenie NNW(następstw nieszczęśliwych wypadków) i KL(kosztów leczenia). Ubezpieczenie nie pokrywa kosztów leczenia chorób przewlekłych. Od leczenia chorób przewlekłych można się dodatkowo ubezpieczyć. Koszt takiego ubezpieczenia to około 4,-€/dzień od osoby. Dodatkowo zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Kartę taką można otrzymać bezpłatnie w wyznaczonych punktach NFZ. Karta EKUZ jest dokumentem ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia i uprawnia do świadczeń zdrowotnych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Szczegóły dostępne są na stronie: www.nfz.gov.pl/ekuz
  • opiekę pilota na trasie całego wyjazdu
  • przewodników miejscowych w miejscach tego wymagających
  • przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem(napoje sprzedawane przez kierowców), wc, video, obsługiwanego przez dwóch kierowców
  • noclegi w hotelach **/*** w pokojach 2 lub 3 – osobowych (dopłata do pokoju 1 – osobowego 190,00 Euro)
  • 8 obiadokolacji (od dnia 2 do 9 włącznie) oraz 9 śniadań (od dnia 2 do 10 włącznie), napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne

Uczestnicy zabierają ze sobą:

Ważny dowód osobisty lub paszport oraz pieniądze na opłaty wstępów, z których pragną skorzystać oraz ewentualnie 5,-PLN dziennie na opłatę zestawu słuchawkowego używanego podczas zwiedzania.

Uczestnik może skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej. W takim przypadku należy to pisemnie zgłosić przedstawicielowi Biura. Koszt takiego ubezpieczenia to około 3%  ceny wyjazdu.

Zapisy – ks. Marek Kowal

Tel. 533 300 501 lub e-mail – kowamare@wp.pl

Przy zapisie należy podać dane:

Imię i nazwisko, adres, nr dowodu osobistego lub paszportu, pesel, nr telefonu.

Zaliczka 200 zł. – konto wpłat poniżej.

Można systematycznie wpłacać należność za pielgrzymkę na konto: