4 czerwca 2022

Zesłanie Ducha Świętego C – 05.06.2022

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłana Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć czerwcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  4. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  5. W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza święta w Dychowie o godz.11.00.
  6. Nabożeństwa czerwcowe po mszach świętych, a w piątek, sobotę i w niedzielę piętnaście minut przed mszami świętymi.
  7. Pierwsze spotkanie dla kandydatów na ministrantów w środę o godz.17.00 w kościele.
  8. Spotkanie dla młodzieży klasy VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w środę o godz.18.30, rozpoczęcie nabożeństwem czerwcowym.
  9. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do godz.18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  10. Nauki przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w kościele w Dychowie.
  11. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Serdecznie proszę o przygotowanie tradycyjnych 4 ołtarzy, przyozdobienie całej trasy procesji oraz zaangażowanie. Przypominam, że pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Chromowa. Natomiast ołtarz przy krzyżu tradycyjnie przygotowują mieszkańcy ulicy Sportowej, Rybackiej, Strumykowej i Osiedla Słonecznego. Msze święte w tym roku: w Brzózce o godz.8.00, w Bronkowie o godz.9.00, a w Dychowie o godz.10.30. Uroczysta procesja ulicami Dychowa według tradycyjnego planu.
  12. Dziękuję serdeczne za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii.