27 maja 2023

Zesłanie Ducha Świętego A – 28.05.2023

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłana Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny.
  2. Msze święte w tym tygodniu w Dychowie: we wtorek, środę, czwartek i piątek o godz.18.00 i w sobotę o godz.17.00 jako niedzielna.
  3. W czwartek, 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Msza święta za wszystkie dzieci naszej parafii w Dychowie o godz.18.00. Po mszy świętej pierwsze nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.30 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej, w ramach adoracji nabożeństwo czerwcowe.
  6. Odwiedziny chorych w ich domach na prośbę chorego lub jego rodziny.
  7. Nauki przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych odbędą się w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w salce na plebanii. Pierwsza nauka już w najbliższą sobotę, 3 czerwca.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  9. W przyszłą niedzielę ukaże się czerwcowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  10. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  11. Biuro parafialne czynne po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  12. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Przypominam, że pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Starego Zagóra. Msze święte w tym roku: w Brzózce i Bronkowie o godz.9.00, a w Dychowie o godz.10.30 i następnie uroczysta procesja według tradycyjnego planu.
  13. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie