19 listopada 2022

XXXIV Niedziela Zwykła C – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20.11.2022

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Taca w całości przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne.
  2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, natomiast taca na ogrzewanie naszej świątyni będzie wyjątkowo za tydzień.
  3. Spotkanie dla młodzieży klasy VIII przed Sakramentem Bierzmowania w środę o godz.17.30 w kościele.
  4. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  5. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele czas Adwentu oraz Nowy Rok Liturgiczny. Należy przygotować wieńce adwentowe.
  6. Parafialny Zespół CARITAS od przyszłej niedzieli będzie rozprowadzał świece wigilijne: małe w cenie 10 zł oraz duże po 20 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  7. Poświęcone opłatki wigilijne, tradycyjnie będą rozprowadzane przez Radę Parafialną od przyszłej niedzieli. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak każdego roku na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  8. Kurs przedmałżeński w naszym dekanacie w Krośnie Odrzańskim w dniach od 21 do 26 listopada, codziennie nauki o godz.19.00 w Domu Parafialnym przy kościele Świętego Andrzeja ul. Nadodrzańska 6.
  9. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.