23 listopada 2019

XXXIV Niedziela Zwykła C – 2019

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Taca w całości przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne.
  2. Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  3. Dzisiaj możemy nabyć cegiełki na korony dla Matki Bożej Paradyskiej. Koronacja obrazu Matki Bożej w seminarium Duchownym odbędzie się 3 października 2020 roku.
  4. Modlitwy z wypominkami za zmarłych po mszach świętych wieczornych, a w niedziele przed mszami świętymi.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  6. W sobotę 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
  7. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele czas Adwentu oraz Nowy Rok Liturgiczny. Należy przygotować wieńce adwentowe.
  8. W przyszłą niedzielę, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  9. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół CARITAS, będzie rozprowadzał świece wigilijne: małe w cenie 6 zł oraz duże po 13 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  10. Opłatki wigilijne, tradycyjnie będą rozprowadzane przez Radę Parafialną od przyszłej niedzieli. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak każdego roku na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  11. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje konkurs dla dzieci na wykonanie ozdoby Bożonarodzeniowej. Podpisane prace należy oddać w kościele do 13 grudnia.
  12. Tygodniowy kurs przedmałżeński w Krośnie Odrzańskim w parafii p.w. św. Jadwigi od poniedziałku 25 do 30 listopada. Spotkania z konferencją odbywać się będą o godz. 19.00 w domu parafialnym przy kościele św. Andrzeja Apostoła.
  13. Obowiązkowe nauki przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych odbędą się w pierwsze trzy soboty grudnia.
  14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji wypominek.