19 listopada 2016

XXXIV Niedziela Zwykła C – 20.11.2016

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej. We wszystkich kościołach naszej ojczyzny, uroczyste przyjęcie Chrystusa za Króla i Pana.
  2. Dzisiaj o godz.16.00, w naszym kościele w Dychowie, Koncert piosenki religijnej i biesiadnej w wykonaniu P. Krzysztofa Koniarka z Wągrowca, na który zapraszają Pani Sołtys i Rada Sołecka z Dychowa.
  3. Dzisiaj, trzecia niedziela miesiąca. Taca w Dychowie przeznaczona na pokrycie kosztów instalacji ogrzewania kościoła, a Parafialny Zespół Caritas, tradycyjnie zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
  4. W Krośnie Odrzańskim dzisiaj rozpoczyna Kurs Przedmałżeński, mszą świętą w kościele św. Andrzeja o godz.18.00. Nauki od poniedziałku do soboty 26 listopada w Domu Parafialnym przy ulicy Świerczewskiego 6 o godz.19.00.
  5. Spotkanie dla młodzieży klasy III gimnazjum przed sakramentem bierzmowania w środę o godz. 18.00 w salce na plebanii.
  6. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  7. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele czas Adwentu oraz Nowy Rok Liturgiczny. Należy przygotować wieńce adwentowe.
  8. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół CARITAS, będzie rozprowadzał świece wigilijne: małe w cenie 5 zł oraz duże po 12 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  9. Opłatki wigilijne, tradycyjnie będą rozprowadzane przez Radę Parafialną od przyszłej niedzieli. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  10. W niedzielę 11 grudnia, o godz.15.00 przybędzie do naszej parafii Święty Mikołaj, aby spotkać się z dziećmi. Bardzo proszę wszystkich rodziców, aby od dzisiaj do 30 listopada zgłaszali swoje dzieci (wiek od 1 roku życia do 6 klasy szkoły podstawowej włącznie) w zakrystii lub u Pani Skarbnik Iwony Mielnik, bowiem Święty Mikołaj tradycyjnie chce wcześniej poznać listę dzieci, z którymi ma się spotkać. Przy zapisie wpłata 15 zł.
  11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie