21 listopada 2020

XXXIV Niedziela Zwykła A – Chrystusa Króla – 22.11.2020

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Taca w całości przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne.
  2. Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  3. Dzisiaj w liturgii wspominamy św. Cecylię, patronkę organistów i chórów kościelnych. Naszej Pani organistce, Annie Kasprzyk, składamy serdeczne życzenia, Bożego błogosławieństwa i opieki świętej Cecylii na dalszą służbę w naszej parafii.
  4. Parafialny Zespół CARITAS, rozprowadza świece wigilijne: małe w cenie 6 zł oraz duże po 15 zł, w ramach corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  5. Z powodu kwarantanny księdza proboszcza msze święte w tygodniu w Brzózce, Bronkowie i Dychowie są odwołane. W Dychowie będzie tylko msza święta w sobotę jako niedzielna o godz.17.00 oraz msze w niedzielę. Intencje mszalne z tygodnia ksiądz proboszcz będzie odprawiał w na plebanii.
  6. Wszystkie ważne sprawy duszpasterskie można konsultować z księdzem proboszczem telefonicznie. Tel. 533300501.
  7. Poświęcone opłatki wigilijne, tradycyjnie będą rozprowadzane przez Radę Parafialną od przyszłej niedzieli. Ofiary za opłatki są przeznaczone jak każdego roku na ubezpieczenie naszych kościołów i plebanii.
  8. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele czas Adwentu oraz Nowy Rok Liturgiczny. Należy przygotować wieńce adwentowe.
  9. Odwołane zostają nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
  10. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.