5 listopada 2016

XXXII Niedziela Zwykła C – 06.11.2016

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po wszystkich mszach świętych adoracje Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, możemy nabyć listopadowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  3. Dzisiaj w Krośnie Odrzańskim w kościele pw. Jadwigi o godz.18.00 msza święta z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem O. Jamesa Manjacala. Przygotowanie do mszy świętej rozpoczyna się o god.16.00.
  4. Spotkanie dla młodzieży klasy II gimnazjum przed sakramentem bierzmowania, w środę o godz.18.00 w salce na plebanii. Proszę zabrać indeksy. Klasa III będzie miała spotkanie 23 listopada.
  5. Modlitwy z wypominkami za zmarłych do końca listopada po mszach świętych wieczornych, a w niedziele przed mszami świętymi.
  6. W piątek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości – 98 Rocznica odzyskania niepodległości. Msza święta za Ojczyznę tradycyjnie o godz.11.00. Serdecznie zapraszamy.
  7. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo od godz.10.30 do 11.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. W związku z tym, że dzień 11 listopada, Święto Niepodległości, przypada w tym roku w piątek, ks. Biskup Ordynariusz udziela wszystkim wiernym naszej diecezji dyspensy od pokarmów mięsnych.
  9. Biuro parafialne od października do kwietnia, czynne w środy i piątki, od godz.15.30 do godz.16.30 oraz po wcześniejszym umówieniu.
  10. Za tydzień taca przeznaczona na WSD w Paradyżu, a także zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  11. W przyszłym roku planowana jest pielgrzymka do Włoch połączona z wypoczynkiem nad Adriatykiem, od 9 do 18 lipca. Dokładne informacje na stronie internetowej parafii w zakładce Pielgrzymki, oraz w zakrystii i biurze parafialnym.
  12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Ks. Marek Kowal Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie