6 listopada 2021

XXXII Niedziela Zwykła B – 07.11.2021

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć listopadowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  3. W czwartek 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Msza święta za Ojczyznę tradycyjnie o godz.11.00. W tym dniu msza święta także w Bronkowie o godz.9.30.
  4. W najbliższy piątek, z racji długiego weekendu udzielam wszystkim parafianom i gościom na terenie naszej parafii dyspensy od pokarmów mięsnych.
  5. Przez cały listopad, możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych, każdego dnia za jedną duszę. Warunki odpustu: nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlić się za zmarłych. Należy być w stanie łaski uświęcającej, czyli po spowiedzi świętej, przyjąć komunię świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz postanowić zerwać z przywiązaniem do grzechu.
  6. Modlitwy z wypominkami za zmarłych w listopadzie po mszach świętych wieczornych, w każdy piątek w Dychowie różaniec z wypominkami o godz.17.00 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu, w niedziele krótka modlitwa przed mszami świętymi.
  7. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. Za tydzień zbiórka do puszek na fundusz Pomoc Kościołowi w potrzebie.
  9. Biuro parafialne w czasie pandemii, czynne tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  10. Kurs przedmałżeński w naszym dekanacie odbędzie się w Krośnie Odrzańskim w dniach od 22 do 27 listopada.
  11. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i kościoła.