Zawsze aktualne wiadomości

30 października 2021

XXXI Niedziela Zwykła B – 31.10.2021

 1. Dzisiaj ostatni dzień października i zakończenie nabożeństw różańcowych we wszystkich kościołach pół godziny przed mszą świętą.
 2. Jutro 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych msze święte w naszej parafii według tradycyjnego porządku: w Dychowie o godz.8.00, w Brzózce o godz.9.00 i w Bronkowie o godz.10.00 a po mszy procesja na cmentarzu. W sąsiednich parafiach program mszy świętych na cmentarzach jest następujący: Janiszowice o godz.9.15, Bobrowice godz.12.30, Krosno Odrzańskie godz.11.30 procesja i godz.12.00 msza święta.
 3. We wtorek 2 listopada, Dzień Zaduszny. Msze święte w naszej parafii: w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.11.00 i w Dychowie o godz.17.00. W Dychowie o godz.16.30 modlitwa różańcowa z wypominkami.
 4. Przez cały listopad, możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych, każdego dnia za jedną duszę. Taką możliwość mamy dzięki rozporządzeniu Papieża Franciszka ze względu na pandemię. Warunki odpustu: nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlić się za zmarłych. Należy być w stanie łaski uświęcającej, czyli po spowiedzi świętej, przyjąć komunię świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz postanowić zerwać z przywiązaniem do grzechu.
 5. Modlitwy z wypominkami za zmarłych w listopadzie po mszach świętych wieczornych, w każdy piątek w Dychowie różaniec z wypominkami o godz.17.00 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu, w niedziele krótka modlitwa przed mszami świętymi.
 6. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. Odwiedziny chorych tylko na wezwanie chorego lub jego rodziny.
 9. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 10. W przyszłą niedzielę ukaże się listopadowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 11. Biuro parafialne w czasie pandemii, czynne tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 12. Kurs przedmałżeński w naszym dekanacie odbędzie się w Krośnie Odrzańskim w dniach od 22 do 27 listopada.
 13. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i kościoła.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne