Zawsze aktualne wiadomości

26 października 2019

XXX Niedziela Zwykła C – 27.10.2019

  1. Jutro, 28 października dzień imienin Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o modlitwie.
  2. W czwartek ostatni dzień października. W Bronkowie uroczyste zakończenie nabożeństw różańcowych o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. W piątek, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w następującym porządku.: w Dychowie o godz. 8.00, w Brzózce o godz.9.00 a w Bronkowie o godz. 10.00. W Bronkowie po mszy św. procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. W sąsiedniej parafii: w Janiszowicach o godz. 9.30, w Bobrowicach msza św. na cmentarzu o godz. 12.00. W Krośnie Odrzańskim procesja na cmentarzu o godz.11.30 i msza święta o godz.12.00. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę, 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte w następującym porządku: w Bronkowie o godz.9.00, w Brzózce o godz.10.00, a w Dychowie o godz.11.00.
  5. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych w tradycyjnych wypominkach oraz o możliwości zyskania odpustów od 1 do 8 listopada codziennie za jedną duszę. Warunki odpustu: nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę oraz pomodlić się za zmarłych. Oczywiście wcześniej należy odbyć spowiedź sakramentalną, przyjąć komunię świętą oraz pomodlić się w intencjach Ojca świętego, a także postanowić całkowicie zerwać z przywiązaniem do grzechu.
  6. Modlitwy z wypominkami za zmarłych w listopadzie po mszach świętych wieczornych, a w niedziele przed mszami świętymi.
  7. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  8. Odwiedziny chorych w ich domach, odbędą się w sobotę 9 listopada od godz.9.00.
  9. Listopadowy numer Gazetki Parafialnej Jezu Ufam Tobie, ukaże się w niedzielę, 10 listopada.
  10. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne