Zawsze aktualne wiadomości

22 października 2016

XXX Niedziela Zwykła C – 23.10.2016

  1. Dzisiaj Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. Tradycyjnie, naszymi ofiarami wspieramy misyjną działalność Kościoła.
  2. Nabożeństwa różańcowe w Dychowie codziennie o godz.17.00, w środę, piątek i sobotę przed mszami świętymi, w pozostałe dni tradycyjnie prowadzić będzie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
  3. W piątek 28 października dzień imienin Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o modlitwie.
  4. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  5. Według postanowień diecezjalnych, wprowadziliśmy obowiązkowe trzy nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. W najbliższą sobotę o godz.18.00 w salce na plebanii, trzecia czyli ostatnia nauka. Kolejna seria nauk dopiero w styczniu. Zaświadczenie z nauk, ważne będzie bezterminowo.
  6. Biuro parafialne od października do kwietnia, czynne w środy i piątki, od godz.15.30 do godz.16.30 oraz po wcześniejszym umówieniu.
  7. W przyszłym roku planowana jest pielgrzymka do Włoch połączona z wypoczynkiem nad Adriatykiem, od 9 do 18 lipca. Dokładne informacje na stronie internetowej parafii w zakładce Pielgrzymki, oraz w zakrystii i biurze parafialnym.
  8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o porządkowaniu cmentarzy i grobów oraz modlitwie za zmarłych w tradycyjnych wypominkach. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe.
  9. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii, oraz za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczone na realizację inwestycji ogrzewania naszego kościoła. Dziękuję także wszystkim sponsorom systemu multimedialnego dla naszego kościoła.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Brak