26 października 2024

XXX Niedziela Zwykła B – 27.10.2024

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na cele remontowe oraz ogrzewanie naszej świątyni.
  2. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu: w Dychowie w środę o godz.17.00, w Bronkowie we wtorek i czwartek o godz.17.00.
  3. W piątek 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej parafii według tradycyjnego porządku: w Dychowie o godz.8.00, w Brzózce o godz.9.00 i w Bronkowie o godz.10.00 a po mszy procesja na cmentarzu. W sąsiednich parafiach program mszy świętych na cmentarzach jest następujący: Janiszowice o godz.9.30, Bobrowice godz.12.00, Krosno Odrzańskie godz.11.30 procesja i godz.12.00 msza święta.
  4. W sobotę 2 listopada, Dzień Zaduszny. Msze święte w naszej parafii: w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.11.00 i w Dychowie o godz.17.00. W Dychowie o godz.16.30 modlitwa różańcowa z wypominkami.
  5. W dniach od 1 do 8 listopada, możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych, każdego dnia za jedną duszę. Warunki odpustu: nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlić się za zmarłych. Należy być w stanie łaski uświęcającej, czyli po spowiedzi świętej, przyjąć komunię świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz postanowić zerwać z przywiązaniem do grzechu.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  7. W przyszłą niedzielę ukaże się listopadowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  8. Biuro parafialne do końca marca czynne w środy i piątki od godz.15.30 do godz. 16.00, lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  9. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła i parafii.

Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie