Zawsze aktualne wiadomości

28 października 2023

XXX Niedziela Zwykła A – 29.10.2023

 1. W środę 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej parafii według tradycyjnego porządku: w Dychowie o godz.8.00, w Brzózce o godz.9.00 i w Bronkowie o godz.10.00 a po mszy procesja na cmentarzu. W sąsiednich parafiach program mszy świętych na cmentarzach jest następujący: Janiszowice o godz.9.15, Bobrowice godz.12.30, Krosno Odrzańskie godz.11.30 procesja i godz.12.00 msza święta.
 2. W czwartek 2 listopada, Dzień Zaduszny. Msze święte w naszej parafii: w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.11.00 i w Dychowie o godz.17.00. W Dychowie o godz.16.30 modlitwa różańcowa z wypominkami.
 3. W dniach od 1 do 8 listopada, możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych, każdego dnia za jedną duszę. Warunki odpustu: nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i pomodlić się za zmarłych. Należy być w stanie łaski uświęcającej, czyli po spowiedzi świętej, przyjąć komunię świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz postanowić zerwać z przywiązaniem do grzechu.
 4. Modlitwy z wypominkami za zmarłych po mszach świętych wieczornych, w każdy piątek w Dychowie różaniec z wypominkami o godz.17.00 w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 7. Odwiedziny chorych w ich domach na wezwanie chorego lub jego rodziny.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracje Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
 9. W przyszłą niedzielę ukaże się listopadowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 10. W minionym tygodniu firma dekarska wymieniała uszkodzoną blachę i opierzenie na części dachu naszego kościoła. Koszty tego remontu wyniosły dziewięć tysięcy złotych. Serdecznie zachęcam Kochanych Parafian do ofiar na cele remontowe naszej świątyni.
 11. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii.
                                                                                       Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne