28 października 2017

XXX Niedziela Zwykła A – 29.10.2017

1. We wtorek ostatni dzień października. W Dychowie uroczyste zakończenie nabożeństw różańcowych o godz.17.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W środę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w następującym porządku.: w Dychowie o godz. 8.00, w Brzózce o godz.9.00 a w Bronkowie o godz. 10.00. W Bronkowie po mszy św. procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.. W sąsiedniej parafii: w Janiszowicach o godz. 9.30, w Bobrowicach msza św. na cmentarzu o godz. 12.00.
  3. W czwartek, 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte w następującym porządku: w Dychowie o 17.00, w Bronkowie o godz.9.30, a w Brzózce o godz.11.00.
  4. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych w tradycyjnych wypominkach oraz o możliwości zyskania odpustów od 1 do 8 listopada codziennie za jedną duszę. Warunki odpustu: nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę oraz pomodlić się za zmarłych. Oczywiście wcześniej należy odbyć spowiedź sakramentalną, przyjąć komunię świętą oraz pomodlić się w intencjach Ojca świętego, a także postanowić całkowicie zerwać z przywiązaniem do grzechu.
  5. Modlitwy z wypominkami za zmarłych do końca listopada po mszach świętych wieczornych, a w niedziele przed mszami świętymi.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  7. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. Odwiedziny chorych w ich domach, w sobotę od godz.9.00.
  9. Zbiórka wszystkich ministrantów w sobotę o godz.16.00 w kościele.
  10. Zmiana tajemnic różańcowych w tym miesiącu wyjątkowo w czwartek, 2 listopada.
  11. Nauki przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych w pierwsze trzy soboty listopada o godz.18.00 w salce na plebanii.
  12. W listopadzie biuro parafialne czynne w środy i piątki od godz.15.30 do 16.30.
  13. Listopadowy numer gazetki parafialnej ukaże się w niedzielę 12 listopada.
  14. W przyszłą niedzielę Wizytacja Kanoniczna naszej parafii na którą przybędzie ks. Biskup Tadeusz Lityński. Z racji wizytacji w Dychowie będzie tylko jedna msza święta o godz.11.00.
  15. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie