24 października 2020

XXX Niedziela Zwykła A – 25.10.2020

1. W związku z pandemią, od ubiegłej niedzieli w naszych kościołach może przebywać jednocześnie: w Dychowie 75 osób, w Brzózce i Bronkowie do 24 osób. Oczywiście wszystkich uczestniczących we mszy i nabożeństwach w kościele i na zewnątrz obwiązują bezwzględnie maseczki. Przed wejściem do kościołów proszę także korzystać z dezynfekcji rąk.
  2. Ze względu na liczebne ograniczenia w kościołach, ks. Biskup Diecezjalny udzielił dyspensy od uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej na czas trwania w strefie czerwonej.
  3. Dzisiaj w naszej parafii na wszystkich mszach świętych, uroczyście przyjmujemy relikwie św. Jana Pawła II.
  4. W środę, 28 października dzień imienin Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o modlitwie.
  5. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.17.00. W sobotę o godz.16.30 ostanie nabożeństwo.
  6. W tygodniu msze święte w Dychowie: w środę i piątek o godz.17.30, w sobotę tradycyjnie o godz.17.00 msza święta niedzielna. W Brzózce we wtorek a w Bronkowie w czwartek o godz.17.30.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. Za tydzień ukaże się listopadowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  9. W przyszłą niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej parafii według porządku niedzielnego. Nie będzie procesji na cmentarzu w Bronkowie. Nie będzie także mszy świętych i procesji na cmentarzach w Bobrowicach i Krośnie Odrzańskim.
  10. Ze względu na liczebne ograniczenia w kościołach oraz dyspensę, nie będzie zmiany tajemnic Żywego Różańca. W listopadzie proszę odmawiać te same tajemnice różańcowe.
  11. W poniedziałek, 2 listopada Dzień zaduszny. Msze święte w naszej parafii: w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.11.00 i w Dychowie o godz.17.00.
  12. Biuro parafialne w czasie zaostrzonych przepisów sanitarnych, czynne tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  13. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Zachęcamy do pamięci i modlitwy za zmarłych. Msza święta 2 listopada w naszych kościołach i modlitwy wypominkowe w listopadzie są największym prezentem dla naszych zmarłych.
  14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.