Zawsze aktualne wiadomości

8 października 2022

XXVIII Niedziela Zwykła C – 09.10.2022

 1. Dzisiaj w naszej ojczyźnie doroczne liczenie wiernych uczestniczących we mszy świętej i przystępujących do komunii świętej.
 2. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w Dychowie codziennie od poniedziałku do piątku o godz.17.00, w soboty o godz.16.30, a w niedziele o godz.7.30. W poniedziałki, wtorki, czwartki i niedziele nabożeństwo będą prowadzić grupy parafialne. W Bronkowie różaniec codziennie o godz.17.00, a w Brzózce we wtorki o godz.17.00.
 3. W czwartek 13 października ostatnie nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwo różańcowe o godz.17.00 a następnie msza święta. Serdecznie zapraszam.
 4. W piątek 14 października przypada Dzień edukacji. Różaniec i msza święta w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników szkoły i przedszkola o godz.17.00 w kościele w Dychowie.
 5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej. Po adoracji o godz.17.00 różaniec.
 6. Nauki przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych w pierwsze trzy soboty października o godz.18.00 w salce na plebanii. W najbliższą sobotę ostatnia nauka.
 7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 8. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje papieski konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem Cały Twój Maryjo! Wymagany format prac plastycznych A3, technika dowolna. W pracy należy jak najbardziej pomysłowo ująć miłość św. Papieża Jana Pawła II do Matki Bożej. Termin oddawania podpisanych prac mija 13 października, a rozdanie nagród odbędzie się w Dzień Papieski 16.10. na mszy świętej o godz.11.00.
 9. Zbliża się listopad, miesiąc pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Tradycyjne karty wypominkowe wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Bardzo proszę o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych.
 10. Biuro parafialne czynne po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 11. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie świątyni.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne