Zawsze aktualne wiadomości

8 października 2016

XXVIII Niedziela Zwykła C – 09.10.2016

 1. Dzisiaj uroczyste poświęcenie różańców dla dzieci klasy III w ramach przygotowanie do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
 2. Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła, możemy nabyć październikowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
 3. Spotkanie formacyjne Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa we wtorek po różańcu, ok.17.30 w salce na plebanii.
 4. W czwartek, 13 października przypada ostatni w tym roku, dzień fatimski. Różaniec fatimski o godz.17.00, a po nim msza święta. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, oraz całą parafialną wspólnotę ze wszystkich miejscowości. Młodzież klasy II i III gimnazjum zapraszam w ramach październikowego spotkania, proszę zabrać indeksy.
 5. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji. Zapraszam wszystkich nauczycieli i pracowników szkół i przedszkoli naszej parafii i gminy na różaniec w ich intencji o godz.17.00.
 6. Nabożeństwa różańcowe w Dychowie codziennie o godz.17.00, w środę, czwartek, piątek i sobotę przed mszami świętymi, w pozostałe dni tradycyjnie prowadzić będzie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
 7. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 8. Biuro parafialne od października do kwietnia, czynne w środy i piątki, od godz.15.30 do godz.16.30 oraz po wcześniejszym umówieniu.
 9. Według postanowień diecezjalnych, wprowadzamy obowiązkowe trzy nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Pierwsza nauka w najbliższą sobotę o godz.18.00 w salce na plebanii, pozostałe w dwie kolejne soboty. Nauki będziemy powtarzać co 3 miesiące. Zaświadczenie z nauk, ważne będzie bezterminowo.
 10. Za tydzień msza święta dla dzieci o godz.11.00, rozstrzygnięcie konkursu papieskiego oraz zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 11. W przyszłą niedzielę, PZC będzie zbierał ofiary od GWU.
 12. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, taca w całości przeznaczona jest na realizację inwestycji ogrzewania naszego kościoła.
 13. W przyszłym roku planowana jest pielgrzymka do Włoch połączona z wypoczynkiem nad Adriatykiem, od 9 do 18 lipca. Dokładne informacje na stronie internetowej parafii w zakładce Pielgrzymki, oraz w zakrystii i biurze parafialnym.
 14. Przy wyjściu z kościoła wyłożone karty wypominkowe.
 15. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne