13 października 2018

XXVIII Niedziela Zwykła B – 14.10.2018

1. Dzisiaj przypada XVIII Dzień Papieski. Tradycyjnie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć październikowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  3. Dzisiaj 14 października – Dzień Edukacji. Pamiętamy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
  4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.17.00. W poniedziałki, wtorki i czwartki różaniec prowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ. W pozostałe dni przed mszą świętą wieczorną. W niedzielę różaniec o godz.7.30, czyli przed poranną mszą świętą, który prowadzą członkowie żywego różańca.
  5. W zakrystii, można nabyć diecezjalne kalendarze na 2019 rok w cenie 5 zł.
  6. W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w piątek od god.15.30 do godz.16.15, lub po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
  7. We wtorek 16 października przypada 40 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II.
  8. W czwartek, 18 października przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia oraz dzień imienin ks. Łukasza Mielnika. Różaniec w Bronkowie o godz. 17.00 w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia oraz księdza Łukasza.
  9. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  10. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. PZC zbiera ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na zimowe ogrzewanie kościoła.
  11. W przyszłą niedzielę msza święta dla dzieci o godz.11.00.
  12. W przyszłą niedzielę, Niedziela Misyjna. Naszymi ofiarami do puszek wesprzemy misyjną działalność Kościoła.
  13. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Zachęcamy do pamięci i modlitwy za zmarłych.
  14. Serdecznie i gorąco dziękuję za tak liczny udział w modlitwie fatimskiej, oraz za wszelką pomoc i zaangażowanie w procesji fatimskiej.
  15. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie