14 października 2023

XXVIII Niedziela Zwykła A – 15.10.2023

1. Dzisiaj przypada XXIII Dzień Papieski. Tradycyjnie przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierający uzdolnioną młodzież.
  2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na zimowe ogrzewanie kościoła
  3. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: w Dychowie w środy i piątki o godz.17.00, w soboty o godz.16.30 i w niedziele o godz.7.30. Serdecznie zapraszam dzieci z rodzicami, młodzież oraz wszystkich parafian.
  4. Nabożeństwo różańcowe w Brzózce we wtorki o godz.17.00 i w Bronkowie w czwartki o godz.17.00. Po różańcu msza święta.
  5. W środę, 18 października w liturgii wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia oraz Patrona księdza Łukasza Mielnik. Będziemy o nich pamiętać w modlitwie różańcowej o godz.17.00.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  7. Za tydzień przypada niedziela misyjna. Zbiórka do puszek na cele misyjne.
  8. Nasza parafia otrzymała relikwie błogosławionej rodziny Ulmów. Uroczyste wprowadzenie relikwii do naszego kościoła odbędzie się w ostatnią niedziele października na mszy świętej o godz.11.00. Chętnych parafian zachęcam do ufundowania relikwiarza oraz obrazu błogosławionej rodziny, który zostanie umieszczony w naszej świątyni.
  9. Zbliża się listopad, miesiąc pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Tradycyjne karty wypominkowe wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Bardzo proszę o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych.
  10. Biuro parafialne do końca marca czynne w środy i piątki od godz.15.30 do godz. 16.15, lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  11. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie naszej świątyni.
                                                                                       Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie