14 października 2017

XXVIII Niedziela Zwykła A – 15.10.2017

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. PZC zbiera ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na zimowe ogrzewanie kościoła.
  2. Dzisiaj msza święta dla dzieci o godz.11.00. W czasie mszy wyświęcimy czterech nowych ministrantów.
  3. Dzisiaj w całej ojczyźnie liczenie wiernych dla potrzeb statystyk Kościoła Katolickiego w Polsce.
  4. W środę, 18 października przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia oraz dzień imienin ks. Łukasza Mielnika. Różaniec o godz. 17.00 w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia oraz księdza Łukasza.
  5. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  6. W tygodniu różaniec codziennie o godz.17.00. W poniedziałki, wtorki i czwartki różaniec prowadzić będzie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ, w pozostałe dni przed wieczorną mszą świętą.
  7. W przyszłą niedzielę, Niedziela Misyjna. Naszymi ofiarami do puszek wesprzemy misyjną działalność Kościoła.
  8. Tradycyjnie, jak każdego roku, zapraszamy na koncert papieski w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Samorządowych w Bobrowicach, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, w czasie mszy świętej o godz. 11.00.
  9. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe.
  10. W październiku biuro parafialne czynne w środy i piątki od godz.15.30 do 16.30.
  11. Wizytacja Kanoniczna naszej parafii odbędzie się w niedzielę 5 listopada. Na wizytację przybędzie ks. Biskup Tadeusz Lityński. Pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu naszej diecezji oraz upraszajmy łaski dla całej naszej rodziny parafialnej.
  12. Serdecznie i gorąco dziękuję za tak liczny udział w modlitwie fatimskiej, oraz za wszelką pomoc i zaangażowanie w procesji fatimskiej.
  13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie