Zawsze aktualne wiadomości

17 października 2020

XXVIII Niedziela Zwykła A – 11.102020

 1. Dzisiaj przypada XX Dzień Papieski. Tradycyjnie przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. We wtorek, 13 października, w naszej parafii ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Ze względu na nasze bezpieczeństwo i przepisy sanitarne obowiązujące w czasie pandemii, nie będzie procesji na zewnątrz kościoła. Różaniec fatimski o godz.17.00, a po nim msza święta. Serdecznie zapraszam.
 3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji. Msza święta o godz.17.30 w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkoły i przedszkola naszej parafii.
 4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.17.00. W poniedziałek i czwartek różaniec prowadzić będzie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ. W pozostałe dni przed mszą świętą wieczorną. W niedzielę różaniec o godz.7.30, czyli przed poranną mszą świętą, który poprowadzą członkowie żywego różańca.
 5. W tygodniu msze święte w Dychowie: we wtorek, środę i piątek o godz.17.30, w sobotę tradycyjnie o godz.17.00 msza święta niedzielna, a różaniec o godz.16.30.
 6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do godz.17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 7. Za tydzień zbiórka do puszek na działalność misyjną kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę, 18 października wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia oraz Patrona naszego księdza Łukasza Mielnik. Będziemy o nich pamiętać w modlitwie.
 9. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od GWU, a taca przeznaczona już na zimowe ogrzewanie kościoła.
 10. Biuro parafialne w październiku czynne w środy i piątki od godz.15.30 do godz.16.15.
 11. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Zachęcamy do pamięci i modlitwy za zmarłych. Msza święta 2 listopada w naszych kościołach i modlitwy wypominkowe w listopadzie są największym prezentem dla naszych zmarłych.
 12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne