6 października 2018

XXVII Niedziela Zwykła B – 07.10.2018

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po wszystkich mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dzisiaj uroczyste poświęcenie różańców dla dzieci klasy III w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
  3. Dzisiaj Festyn Rodzinny, na który zapraszają Rada Rodziców oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Dychowie. Rozpoczęcie o godz.13.00 na placu przy szkole.
  4. Październikowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie, ze względu na awarię drukarki ukaże się dopiero za tydzień.
  5. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.17.00. W poniedziałki, wtorki i czwartki różaniec prowadzić będzie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ. W pozostałe dni przed mszą świętą wieczorną. W niedzielę różaniec o godz.7.30, czyli przed poranną mszą świętą, który prowadzą członkowie żywego różańca.
  6. W zakrystii, można nabyć diecezjalne kalendarze na 2019 rok w cenie 5 zł.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. W sobotę, 13 października przypada ostatni w tym roku, dzień fatimski. Różaniec fatimski o godz.17.30, który rozpoczniemy przy kaplicy Matki Bożej obok elektrowni, a następnie z procesją z lampionami przejdziemy do kościoła. Po zakończonym nabożeństwie msza święta. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, oraz całą parafialną wspólnotę ze wszystkich miejscowości. Zachęcam do nabywania świec fatimskich z lampionem w cenie 4 zł.
  9. W przyszłą niedzielę 14 października – Dzień Edukacji. Pamiętamy w modlitwie o nauczycielach i wychowawcach.
  10. Za tydzień przypada XVIII Dzień Papieski. Tradycyjnie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  11. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Zachęcamy do pamięci i modlitwy za zmarłych.
  12. W październiku biuro parafialne czynne w środy i piątki od godz.15.30 do 16.15, lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.

Proboszcz Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie