7 października 2023

XXVII Niedziela Zwykła A – 08.10.2023

1. Trwa miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: w Dychowie w środy i piątki o godz.17.00, w soboty o godz.16.30 i w niedziele o godz.7.30. W środy i piątki zapraszamy wszystkie dzieci dla których zostały zakupione pomoce różańcowe. W środę do prowadzenia różańca zapraszam rodziców i dzieci klasy od 0 do VI, a w piątek klasy VII i VIII.
  2. Nabożeństwo różańcowe w Brzózce we wtorki o godz.17.00 i w Bronkowie w czwartki o godz.17.00. Po różańcu msza święta.
  3. Spotkanie dla młodzieży klasy VII i VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w środę o godz.18.30 w salce na plebanii.
  4. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  5. W piątek 13 października ostatnie nabożeństwo fatimskie. Różaniec o godz.17.00, a po nim msza święta.
  6. W sobotę, 14 października przypada Dzień Edukacji. Różaniec w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników szkoły i przedszkola o godz.16.30.
  7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich, a taca w Dychowie przeznaczona na zimowe ogrzewanie kościoła.
  8. W przyszłą niedzielę przypada XXIII Dzień Papieski. Tradycyjnie zbiórka do puszek na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierający uzdolnioną młodzież.
  9. Zbliża się listopad, miesiąc pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Tradycyjne karty wypominkowe wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Bardzo proszę o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych.
  10. Biuro parafialne do końca marca czynne w środy i piątki od godz.15.30 do godz. 16.15, lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  11. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii oraz na sprzątanie naszej świątyni.
                                                                                       Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie