30 września 2017

XXVI Niedziela Zwykła A – 01.10.2017

1. Dzisiaj pierwsza niedziela października, tradycyjnie zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracje Najświętszego Sakramentu po wszystkich mszach świętych.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy nabyć październikowy numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W Dychowie różaniec o godz.7.30, czyli przed ranną mszą świętą, dlatego w październiku nie będzie Godzinek.
  4. W tygodniu różaniec codziennie o godz.17.00. W poniedziałki, wtorki i czwartki różaniec prowadzić będzie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ, w pozostałe dni przed wieczorną mszą świętą.
  5. Spotkanie z rodzicami dzieci klasy III przed I Komunią w środę o godz.18.30 w salce na plebanii.
  6. Spotkanie dla młodzieży klasy VII szkoły podstawowej i II gimnazjum w czwartek o godz.18.30 w salce na plebani.
  7. Odwiedziny chorych wyjątkowo w czwartek od godz.9.00 rano.
  8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  9. W zakrystii, można nabyć diecezjalne kalendarze na 2018 rok w cenie 5 zł.
  10. Pielgrzymka różańcowa do Rokitna już w najbliższą sobotę 7 października. Wszystkie zapisane osoby proszę o opłacenie autokaru w tym tygodniu – 30 zł. Wyjazd z przystanku PKS przy plebanii o godz.8.00, a następnie w Bronkowie o godz.8.10 z przystanku PKS przy świetlicy wiejskiej.
  11. W sobotę 7 października ogólnopolska modlitwa różańcowa na granicach. Dokładniejsze informacje w ulotkach, które wyłożone są na stoliku.
  12. W październiku biuro parafialne czynne w środy i piątki od godz.15.30 do 16.30.
  13. Wizytacja Kanoniczna naszej parafii odbędzie się w niedzielę 5 listopada. Na wizytację przybędzie ks. Biskup Tadeusz Lityński. Pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu naszej diecezji oraz upraszajmy łaski dla całej naszej rodziny parafialnej.
  14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie