15 października 2016

XXIX Niedziela Zwykła C – 16.10.2016

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, PZC będzie zbierał ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na realizację inwestycji ogrzewania kościoła.
  3. Nabożeństwa różańcowe w Dychowie codziennie o godz.17.00, w środę, piątek i sobotę przed mszami świętymi, w pozostałe dni tradycyjnie prowadzić będzie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
  4. We wtorek 18 października przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. oraz dzień imienin ks. Łukasza Mielnika. Pamiętajmy w modlitwie.
  5. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  6. Biuro parafialne od października do kwietnia, czynne w środy i piątki, od godz.15.30 do godz.16.30 oraz po wcześniejszym umówieniu.
  7. Według postanowień diecezjalnych, wprowadzamy obowiązkowe trzy nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Pierwsza nauka odbyła się w ostatnią sobotę o godz.18.00, następne nauki w dwie kolejne soboty. Nauki będziemy powtarzać co 3 miesiące, czyli dopiero w styczniu. Zaświadczenie z nauk, ważne będzie bezterminowo.
  8. W przyszłym roku planowana jest pielgrzymka do Włoch połączona z wypoczynkiem nad Adriatykiem, od 9 do 18 lipca. Dokładne informacje na stronie internetowej parafii w zakładce Pielgrzymki, oraz w zakrystii i biurze parafialnym.
  9. Przy wyjściu z kościoła wyłożone karty wypominkowe. Pamiętajmy o modlitwie, której oczekują nasi bliscy zmarli.
  10. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek wesprzemy misyjną działalność Kościoła.
  11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich panów, którzy wykopali rowy pod instalację gazową.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie