Zawsze aktualne wiadomości

20 października 2018

XXIX Niedziela Zwykła B – 21.10.2018

 1. Dzisiaj Niedziela Misyjna i początek Tygodnia Misyjnego. Tradycyjnie, naszymi ofiarami wspieramy misyjną działalność Kościoła.
 2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. PZC zbiera ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na zimowe ogrzewanie kościoła.
 3. Dzisiaj ogólnopolskie liczenie wiernych uczestniczących w mszy świętej i przystępujących do komunii świętej dla celów statystycznych Kościoła.
 4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz.17.00. W poniedziałki, wtorki i czwartki różaniec prowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej i Wspólnota dla Intronizacji NSPJ. W pozostałe dni przed mszą świętą wieczorną. W niedzielę różaniec o godz.7.30, czyli przed poranną mszą świętą, który prowadzą członkowie żywego różańca.
 5. W zakrystii, można nabyć diecezjalne kalendarze na 2019 rok w cenie 5 zł.
 6. Spotkanie dla młodzieży klasy VIII i klasy III gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w środę o godz.18.30 w salce na plebanii.
 7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.30 do 17.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 8. W przyszłą niedzielę, 28 października dzień imienin Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o modlitwie.
 9. Biuro parafialne czynne w środę i piątek od god.15.30 do godz.16.15, lub po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.
 10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o porządkowaniu cmentarzy i grobów oraz modlitwie za zmarłych w tradycyjnych wypominkach. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Bardzo gorąco proszę o wyraźne wypisywanie imion zmarłych.
 11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne