14 września 2019

XXIV Niedziela Zwykła C – 22.09.2019

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na cele remontowe naszego kościoła.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
  3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  4. W zakrystii są do nabycia diecezjalne kalendarze na przyszły rok w cenie 5 zł.
  5. We wtorek 17 września rocznica agresji sowieckiej na Polskę.
  6. W środę 18 września św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży i Patrona Polski.
  7. W środę rozpoczęcie formacji do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klasy VII, mszą świętą o godz.18.00 w kościele. Po mszy świętej zapisy i rozdanie indeksów. Na to pierwsze spotkanie młodzież przychodzi przynajmniej z jednym z rodziców.
  8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do godz.18.00.
  9. W najbliższą sobotę o godz.18.00 ostatnia nauka dla rodziców i chrzestnych.
  10. W przyszłą niedzielę, 22 września, Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców do Rokitna.
  11. Pielgrzymka Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretek do Rokitna w tym roku w sobotę 5 października. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym do soboty 28 września. Koszt pielgrzymki 30 zł. Serdecznie zapraszamy.
  12. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Dychowie, zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola do udziału w konkursie plastycznym „Święty Jan Paweł II w oczach dzieci”. Prace wykonane dowolną metodą plastyczną na kartkach formatu A4 należy składać w zakrystii do niedzieli 6 października 2019. Należy je podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać swój wiek i klasę. Z prac zostanie sporządzona wystawa, a najlepsze prace, wybrane przez parafian zostaną nagrodzone w III niedzielę października. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkie dzieci do udziału.
  13. Biuro parafialne czynne w środy i piątki od godz.16.00 do godz.17.00, lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  14. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.