10 września 2016

XXIV Niedziela Zwykła C-11.09.2016

1. Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, młodzieży i wychowawcach.
  2. We wtorek, 13 września dzień fatimski. Nabożeństwo fatimskie w kościele w Dychowie o godz.17.30, a następnie msza święta. Serdecznie zapraszamy.
  3. We środę, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to patronalne święto kościoła i parafii w Bobrowicach. Uroczystość Odpustu została przeniesiona na przyszłą niedzielę o godz.13.00.
  4. W zakrystii są do nabycia kalendarze katolickie na 2017 rok w cenie 5 zł.
  5. Msze święte w tym tygodniu tylko w Dychowie: we wtorek, środę i piątek o godz.18.00, a w sobotę o godz.17.00.
  6. Spotkanie z rodzicami dzieci klasy III w ramach przygotowania do I Komunii, w środę o godz.18.30 w kościele. Rozpoczęcie spotkania mszą świętą o godz.18.00. Serdecznie proszę o obecność przynajmniej jednego z rodziców.
  7. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej parafii, ojczyzny i świata, z okazją do spowiedzi świętej.
  8. W przyszłą niedzielę msza święta dla dzieci o godz.11.00.
  9. Za tydzień, trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie w Dychowie, taca przeznaczona na realizację inwestycji ogrzewania kościoła.
  10. W następną niedzielę, Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
  11. Za tydzień zbiorka do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.
  12. Pielgrzymka Róż Różańcowych do Rokitna w niedzielę 2 października. Zapisy w zakrystii do piątku 23 września. Koszt autokaru ok.30 zł.
  13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie