Zawsze aktualne wiadomości

27 sierpnia 2016

XXII Niedziela Zwykła C – 28.08.2016

 1. Dzisiaj o godz.11.00 w Dychowie, msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory. Zapraszamy bardzo serdecznie całą wspólnotę parafialną na wspólną modlitwę dziękczynienia.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 3. Msze święte w tym tygodniu w Dychowie w środę i piątek o godz.18.00, w czwartek o godz.8.00, a w sobotę o godz.16.00 msza święta ślubna.
 4. Spotkanie formacyjne Wspólnoty dla Intronizacji NSP Jezusa we wtorek o godz.18.00 w salce na plebanii.
 5. W czwartek, 1 września – rozpoczynamy nowy rok szkolno-katechetyczny. Msza święta na rozpoczęcie roku dla dzieci, nauczycieli, katechetów i rodziców tradycyjnie o godz.8.00. Po mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla najmłodszych. Młodzież gimnazjalna także rozpoczyna nowy rok szkolny mszą świętą w szkole w Bobrowicach o godz.8.00.
 6. W czwartek, przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy oddali życie w obronie ojczyzny oraz módlmy się o pokój na świecie.
 7. Do środy włącznie trwa modlitwa o abstynencję i trzeźwość, którą prowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Koronką do Bożego Miłosierdzia. W poniedziałek i wtorek o godz.15.00, a w środę przed wieczorną mszą świętą. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę w tak ważnej intencji.
 8. W piątek w Dychowie, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej parafii, ojczyzny i świata, z okazją do spowiedzi świętej. Do spowiedzi zachęcamy młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
 9. W tym tygodniu spowiedź szkolna dla dzieci ze szkoły podstawowej.
 10. Odwiedziny chorych w najbliższą sobotę od godz.9.00.
 11. W przyszłą niedzielę ukaże się wrześniowy numer naszego czasopisma parafialnego JEZU UFAM TOBIE.
 12. Za tydzień, po wszystkich mszach świętych adoracje Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii oraz za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w Dychowie na realizację inwestycji ogrzewania kościoła.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne