15 sierpnia 2020

XX Niedziela Zwykła A – 16.08.2020

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na malowanie naszej świątyni.
  2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom Bejrutu.
  3. Trwa miesiąc sierpień. Miesiąc trzeźwości. Kościół jak co roku zachęca w tym miesiącu do podjęcia dobrowolnej abstynencji.
  4. Przypominam, że w czasie mszy świętej i nabożeństw w kościele obowiązkowo zasłaniamy usta i nos. Na zewnątrz kościoła nie ma takiego obowiązku. Pamiętajmy także o zasłanianiu ust i nosa we wszystkich sklepach i urzędach.
  5. W tygodniu msze święte tylko w Dychowie: we wtorek o godz.10.00, w środę, czwartek i piątek o godz.18.00, a w sobotę msza święta niedzielna o godz.17.00.
  6. W środy, tradycyjnie po mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W piątek, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do godz.18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę i piątek od godz.16.00 do 17.00 lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  9. Msza święta dziękczynna jak każdego roku w ostatnią niedzielę sierpnia, czyli 30 sierpnia o godz.11.00.
  10. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.