Zawsze aktualne wiadomości

23 lipca 2016

XVII Niedziela Zwykła C – 24.07.2016

  1. Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie.
  2. Dzisiaj poświęcenie pojazdów mechanicznych i modlitwa za kierowców po wszystkich mszach świętych. Tradycyjnie, można nabywać różańce ze św. Krzysztofem, jako nasze wsparcie dla misjonarzy. Kierowców zachęcamy do ofiar do puszek na pojazdy mechaniczne dla misjonarzy.
  3. Rozpoczęły się już Światowe Dni Młodzieży, a w środę 27 lipca przybędzie do Polski Papież Franciszek. Jest to niezwykłe wydarzenie i wielkie święto dla naszej Ojczyzny i Kościoła. Dlatego na każdym katolickim domu wywieśmy flagi narodowe, papieskie czy maryjne. Bądźmy także uczestnikami tego święta przez bezpośrednie transmisje w telewizji polskiej.
  4. W tym tygodniu msze święte w Dychowie tylko w środę i piątek o godz.18.00, oraz w sobotę o godz.10.00.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  6. W czasie wakacji nie ma mszy świętej na Kołatce. Wczasowiczów i turystów zapraszamy na msze święte w Bronkowie i w Dychowie.
  7. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii oraz za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, które przeznaczone są na realizację inwestycji ogrzewania naszej świątyni.
 
Ks. Marek Kowal
Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne