25 lipca 2020

XVII Niedziela Zwykła A – 26.07.2020

1. Dzisiaj, tradycyjnie z racji wspomnienia św. Krzysztofa, poświęcenie pojazdów mechanicznych po wszystkich mszach świętych. Jak co roku włączamy się w akcję pomocy misjonarzom w zakupie środków transportu. Dlatego dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek. Wszystkie ofiary przeznaczone na akcję pomocy misjonarzom.
  2. Dzisiaj dzień imienin Pani Anny Kasprzyk, naszej organistki. Składamy Jej najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych darów oraz opieki Patronki, św. Anny.
  3. Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na wypoczynek, miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej. Przypominamy także o odpowiednim, godnym stroju w każdym kościele i we wszystkich miejscach kultu religijnego.
  4. Przypominam, że w czasie mszy świętej i nabożeństw w kościele obowiązkowo zasłaniamy usta i nos. Na zewnątrz kościoła nie ma takiego obowiązku.
  5. W tygodniu msze święte tylko w Dychowie: w piątek o godz.18.00, a w sobotę msza święta niedzielna o godz.17.00.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  7. W tym tygodniu pierwsza sobota i niedziela miesiąca.
  8. W przyszłą sobotę, czwarte w naszej parafii Nabożeństwo I Soboty. Modlitwa różańcowa z rozważaniem o godz.16.00, a o godz.17.00 msza święta niedzielna. Serdecznie zapraszamy.
  9. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień. Miesiąc trzeźwości. Kościół jak co roku zachęca w tym miesiącu do podjęcia dobrowolnej abstynencji.
  10. W sobotę także wspominamy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i jej obrońcach.
  11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  12. Za tydzień ukaże się jubileuszowy, 100 numer naszego miesięcznika parafialnego Jezu Ufam Tobie.
  13. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w piątek od godz.16.00 do 16.45 lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  14. Dziękuję za ofiary składane na Seminarium Duchowne, w kopertach rozdanych na kolędzie.
  15. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.