Zawsze aktualne wiadomości

20 lipca 2019

XVI Niedziela Zwykła C – 21.07.2019

  1. Dzisiaj Uroczystość Odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Bronkowie o godz.9.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.
  2. Dzisiaj msza święta w Brzózce wyjątkowo o godz.9.30.
  3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich a taca w Dychowie przeznaczona na cele remontowe świątyni.
  4. Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Przypominamy także o odpowiednim, godnym stroju w każdym kościele i we wszystkich miejscach kultu religijnego.
  5. W czwartek 25 lipca wspomnienie św. Jakuba i św. Krzysztofa. W tym dniu imieniny obchodzi ks. Krzysztof Marcinkowski pochodzący z naszej parafii. Życzymy mu wielu Bożych łask i pamiętamy w modlitwie.
  6. W piątek 26 lipca wspomnienie w liturgii Rodziców NMP, św. Anny i Joachima. Święta Anna to Patronka naszej Pani Organistki, Anny Kasprzyk. Składamy najserdeczniejsze życzenia i pamiętamy w modlitwie.
  7. W tym tygodniu msze święte w Dychowie w środę, czwartek i piątek o godz.18.00, oraz w sobotę msza święta ślubna o godz.15.00.
  8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  9. W przyszłą niedzielę, tradycyjnie z racji wspomnienia św. Krzysztofa, poświęcenie pojazdów mechanicznych po wszystkich mszach świętych. Jak co roku włączamy się w akcję pomocy misjonarzom w zakupie środków transportu. Dlatego za tydzień zbiórka do puszek oraz możliwość zakupienia breloczków i zapachów samochodowych z modlitwami do św. Krzysztofa. Wszystkie ofiary przeznaczone na akcję pomocy misjonarzom.
  10. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie

 

Ogłoszenia parafialne