Zawsze aktualne wiadomości

22 lipca 2023

XVI Niedziela Zwykła A – 23.07.2023

  1. Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Przypominamy także o odpowiednim, godnym stroju w każdym kościele i we wszystkich miejscach kultu religijnego.
  2. We wtorek 25 lipca, wspomnienie świętego Krzysztofa. Dlatego dzisiaj jak co roku modlitwa za kierowców i podróżujących oraz poświęcenie pojazdów po wszystkich mszach świętych, a także przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  3. We wtorek dzień imienin ks. Krzysztofa Marcinkowskiego, pochodzącego z naszej parafii. Życzymy Mu obfitości Bożych łask i opieki św. Patrona.
  4. W środę, 26 lipca wspomnienie w liturgii Rodziców NMP, św. Anny i Joachima. Święta Anna to Patronka naszej Pani Organistki, Anny Kasprzyk. Składamy najserdeczniejsze życzenia i pamiętamy w modlitwie.
  5. W tym tygodniu msze święte w Dychowie: w środę i piątek o godz.18.00 oraz w sobotę o godz.17.00 jako niedzielna.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.30 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  7. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  8. Dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii.
                                                                               Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
                                                                        p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne