Zawsze aktualne wiadomości

18 lipca 2020

XVI Niedziela Zwykła A – 19.07.2020

 1. Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na wypoczynek, miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej. Przypominamy także o odpowiednim, godnym stroju w każdym kościele i we wszystkich miejscach kultu religijnego.
 2. Przypominam, że w czasie mszy świętej i nabożeństw w kościele obowiązkowo zasłaniamy usta i nos. Na zewnątrz kościoła nie ma takiego obowiązku.
 3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od GWU a taca w Dychowie przeznaczona na planowane malowanie kościoła.
 4. Dzisiaj w Bronkowie msza święta odpustowa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej o godz.9.30.
 5. W tygodniu msze święte tylko w Dychowie: w poniedziałek o godz.10.00, w piątek o godz.18.00, a w sobotę msza święta niedzielna o godz.17.00.
 6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
 7. W sobotę 25 lipca wspomnienie świętego Krzysztofa. To dzień imienin ks. Krzysztofa Marcinkowskiego, pochodzącego z naszej parafii. Już dzisiaj życzymy mu obfitości łask Bożych w jego kapłańskim życiu i opieki św. Patrona, oraz pamiętamy w modlitwie.
 8. W przyszłą niedzielę, tradycyjnie z racji wspomnienia św. Krzysztofa, poświęcenie pojazdów mechanicznych po wszystkich mszach świętych, także po mszy świętej w sobotę. Jak co roku włączamy się w akcję pomocy misjonarzom w zakupie środków transportu. Dlatego za tydzień zbiórka do puszek. Wszystkie ofiary przeznaczone na akcję pomocy misjonarzom.
 9. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne tylko w piątek od godz.16.00 do 16.45, lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 10. Dziękuję za ofiary składane na Seminarium Duchowne, w kopertach rozdanych na kolędzie.
 11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne