10 sierpnia 2019

XIX Niedziela Zwykła C – 11.08.2019

1. Dzisiaj taca przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
  2. W poniedziałek, czyli jutro, na Jasną Górę wchodzi piesza pielgrzymka naszej diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
  3. We wtorek, 13 sierpnia kolejny dzień fatimski. Fatimskie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, a po nim msza święta.
  4. W środę, 14 sierpnia wspomnienie świętego Maksymiliana Kolbe, Patrona Polskich Energetyków. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich pracownikach Elektrowni. Tradycyjnie, w wigilię Uroczystości Wniebowzięcia NMP, o godz.21.00, Apel Jasnogórski przy figurce Matki Bożej Dychowskiej. Serdecznie zapraszam.
  5. W czwartek 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu Pielgrzymka Rolników do Rokitna oraz Dożynki Diecezjalne. W naszej parafii msze święte: w Dychowie o godz.8.00 i 11.00, w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30. Po wszystkich mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca w tym dniu przeznaczona na pomoc dla najuboższych kościołów w naszej Diecezji.
  6. W najbliższy piątek, który przypada w długim weekendzie, udzielam wszystkim parafianom i gościom dyspensy od pokarmów mięsnych.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  8. W sobotę Gminne Dożynki w Bobrowicach. Rozpoczęcie mszą świętą dziękczynną w kościele parafialnym w Bobrowicach o godz.13.00.
  9. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na cele remontowe kościoła parafialnego.
  10. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.