10 sierpnia 2024

XIX Niedziela Zwykła B – 11.08.2024

1. Dzisiaj druga niedziela sierpnia. Tradycyjnie zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
  2. We wtorek, 13 sierpnia kolejny dzień fatimski. Nabożeństwo różańcowe w Dychowie o godz.17.30 a następnie msza święta.
  3. W czwartek 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej parafii msze święte: w Dychowie o godz.8.00 i 11.00, w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30. Po wszystkich mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca przeznaczona na pomoc dla najuboższych parafii w naszej Diecezji. W tym dniu także Dożynki Diecezjalne w Rokitnie.
  4. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.30 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  5. W piątek, z racji długiego weekendu udzielam wszystkim parafianom i gościom dyspensy od pokarmów mięsnych.
  6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od GWU, a w Dychowie zbiórka do puszek na cele remontowe naszej świątyni.
  7. W sobotę, 24 sierpnia odbędą się Gminne Dożynki. Uroczyste dziękczynienie Bogu za tegoroczne zbiory rozpoczniemy mszą świętą w naszym kościele w Dychowie o godz.14.30. Po mszy świętej dalsze świętowanie na Stadionie sportowym w Bobrowicach. Wójt Gminy Wojciech Wąchała serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy. Nasze parafialne dziękczynienie również w tym samym dniu na mszy świętej o godz.14.30.
  8. Przypominam, że od soboty 8 września nie będzie mszy świętej niedzielnej o godz.17.00 w Dychowie. Od tego dnia msza święta będzie w kościele Brzózce o godz..17.00 jako niedzielna. Nie będzie więc już mszy świętej w Brzózce w niedziele o godz.12.30.
  9. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  10. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i parafii
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie