Zawsze aktualne wiadomości

8 sierpnia 2020

XIX Niedziela Zwykła A – 09.08.2020

 1. Dzisiaj, w drugą niedzielę sierpnia, tradycyjnie zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. Trwa miesiąc sierpień. Miesiąc trzeźwości. Kościół jak co roku zachęca w tym miesiącu do podjęcia dobrowolnej abstynencji.
 3. Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na wypoczynek, miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej. Przypominamy także o odpowiednim, godnym stroju w każdym kościele i we wszystkich miejscach kultu religijnego.
 4. Przypominam, że w czasie mszy świętej i nabożeństw w kościele obowiązkowo zasłaniamy usta i nos. Na zewnątrz kościoła nie ma takiego obowiązku. Pamiętajmy także o zasłanianiu ust i nosa we wszystkich sklepach i urzędach.
 5. W tygodniu msze święte tylko w Dychowie: we wtorek, środę, czwartek i piątek o godz.18.00.
 6. W czwartek 13 sierpnia, kolejne nabożeństwo fatimskie. Modlitwa różańcowa o godz.17.30, a po nim msza święta.
 7. W piątek 14 sierpnia, adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyzny od godz.18.30 do godz.21.00. Na zakończenie Apel Jasnogórski. Adorację poprowadzą od godz.18.30 do 20.00 Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, od godz.20.00 modlitwę różańcową poprowadzą członkowie Żywego Różańca. Na adorację i Apel Jasnogórski zapraszamy całą rodzinę parafialną.  
 8. W sobotę 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej parafii msze święte: w Dychowie o godz.8.00 i 11.00, w Bronkowie o godz.9.30, w Brzózce o godz.12.30. Po wszystkich mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów. Taca w tym dniu przeznaczona na pomoc dla najuboższych kościołów w naszej Diecezji.
 9. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na malowanie naszej świątyni.
 10. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w środę i piątek od godz.16.00 do 17.00 lub po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 11. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne