2 lipca 2016

XIV Niedziela Zwykła C – 03.07.2016

1. Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, tradycyjnie zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracje Najświętszego Sakramentu.
  2. Od dzisiaj, w naszym kościele grają nowe organy kościelne, europejskiej i światowej sławy firmy Magnus. Fundatorami są Maciej, Szczepan i Antoni Ostrowscy, którym jesteśmy bardzo wdzięczni i serdecznie dziękujemy. W odpowiednim czasie organy zostaną uroczyście poświęcone. Natomiast organy wcześniej ofiarowane przez P. Giruć, będą służyły jako przenośne do ćwiczeń z dziećmi oraz do kościołów filialnych.
  3. Rozpoczęły się wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na obozy i kolonie miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej.
  4. W tym tygodniu msza święta tylko we wtorek w Dychowie o godz.18.00.
  5. W czasie wakacji nie ma mszy świętej na Kołatce. Wczasowiczów i turystów zapraszamy na msze święte w Bronkowie i w Dychowie.
  6. Uroczystość Odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Bronkowie, w niedzielę 17 lipca o godz.12.30.
  7. Z racji odpustu w Bronkowie, msza święta w Brzózce 17 lipca będzie o godz.9.30.
  8. Od środy 6 lipca do 12 lipca będę przebywał na urlopie. Dlatego w przypadku ważnych spraw duszpasterskich, proszę zgłaszać się do sąsiedniej parafii w Bobrowicach, 683913214.
  9. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie