27 czerwca 2020

XIII Niedziela Zwykła A – 28.06.2020

1. Dzisiaj o godz.11.00, Uroczystość I Komunii Świętej do której przystąpi 7 dzieci.
  2. Od jutra Biały Tydzień. Msze święte codziennie do piątku włącznie o godz.18.00.
  3. Rozpoczęły się wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na wypoczynek, miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej. Przypominamy także o odpowiednim, godnym stroju w każdym kościele i we wszystkich miejscach kultu religijnego.
  4. Przypominam, że w czasie mszy świętej i nabożeństw w kościele obowiązkowo zasłaniamy usta i nos. Na zewnątrz kościoła nie ma takiego obowiązku.
  5. Jutro 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  6. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do wtorku po mszach świętych.
  7. W środę, 1 lipca przypada 30 rocznica wmurowania kamienia węgielnego przez Biskupa Józefa Michalika pod budowę naszego parafialnego kościoła. Pamiętajmy w modlitwie o budowniczych tej świątyni.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  9. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej.
  10. W sobotę trzecie nabożeństwo pierwszej soboty. O godz.16.00 różaniec z rozważaniem a następnie msza święta o godz,17.00. Serdecznie zapraszam.
  11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  12. W przyszłą niedzielę ukaże się wakacyjny numer gazetki parafialnej Jezu Ufam Tobie.
  13. W naszej parafii powstała inicjatywa założenia Róży Różańcowej rodziców w celu modlitwy za dzieci. Serdecznie zapraszamy chętnych. Zgłaszać się można do zakrystii oraz do Pani Katechetki Honoraty Łabędzkiej i Pani Agaty Aleksandrowicz.
  14. Odwiedziny chorych w ich domach, mogą odbywać się tylko na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny.
  15. Dziękuję za ofiary składane na Seminarium Duchowne, w kopertach rozdanych na kolędzie.
  16. W miniony piątek młodzież naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Z tej racji rodzice młodzieży ufundowali dla naszego kościoła nowy rzymski mszał do sprawowania mszy świętej. Serdeczne Bóg zapłać.
  17. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.