22 czerwca 2019

XII Niedziela Zwykła C – 23.06.2019

1. Dzisiaj Dzień Ojca. Pamiętajmy o życzeniach i modlitwie.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na odbudowę kościoła w Lutolu Suchym, który uległ zniszczeniu przez pożar.
  3. Rozpoczęły się wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na obozy i kolonie miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej. Przypominamy także o odpowiednim, godnym stroju w każdym kościele i we wszystkich miejscach kultu religijnego.
  4. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza święta o godz.18.00.
  5. Msze święte w Oktawie z procesją wokół kościoła: poniedziałek, wtorek i środę o godz.18.00, a w czwartek o godz.16.30. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.
  6. W czwartek w Bronkowie, tradycyjnie procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Msza święta o godz.18.00, a po niej procesja i poświęcenie wianków.
  7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej. W trakcie adoracji nabożeństwo czerwcowe i z uroczystym Aktem Oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  9. W najbliższy piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  10. W sobotę 29 czerwca, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza święta o godz.11.00.
  11. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby Papieża i Watykanu, tzw. Świętopietrze.
  12. Dziękuję serdecznie wszystkim parafianom, za przygotowanie tak pięknych i okazałych ołtarzy oraz za zaangażowanie w procesji, a wszystkim sponsorom za ufundowanie nowego baldachimu.
  13. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.