Zawsze aktualne wiadomości

18 czerwca 2022

XII Niedziela Zwykła C – 19.06.2022

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjne Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od GWU a taca w Dychowie przeznaczona na pokrycie kosztów zimowego ogrzewania kościoła.
 2. Msze święte w Oktawie Bożego Ciała z procesją wokół kościoła: poniedziałek, wtorek i środę o godz.18.00, a w czwartek o godz.17.00. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.
 3. W czwartek w Bronkowie, tradycyjnie procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Msza święta o godz.17.00, a po niej procesja i poświęcenie wianków.
 4. W czwartek Uroczystość Świętego Jan Chrzciciela, obchodzona w tym roku 23 czerwca z racji jutrzejszej uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada Dzień Ojca, msza święta za wszystkich Ojców w Dychowie o godz.17.00. Serdecznie zapraszam.
 5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza święta dziękczynna dla uczniów szkoły podstawowej, nauczycieli, wychowawców i rodziców o godz.8.00.
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej. W trakcie adoracji nabożeństwo czerwcowe i z uroczystym Aktem Oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 8. W najbliższy piątek z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Kurs przedmałżeński w parafii Bytnica od 20 do 25 czerwca. Nauki codziennie o godz.19.30 w kościele w Bytnicy.
 10. Serdecznie dziękuję za przygotowanie pięknych i okazałych ołtarzy Bożego Ciała. Wszystkim Parafianom i Gościom dziękuję za zaangażowanie w procesji i wspólną modlitwę.
 11. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne