18 czerwca 2016

XII Niedziela Zwykła C – 19.06.2016

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary na tacę w Dychowie przeznaczone są na realizację inwestycji ogrzewania naszego kościoła.
  2. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich.
  3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszach świętych wieczornych. W pozostałe dni nabożeństwo czerwcowe o godz.18.00, które prowadzi Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
  4. W czwartek 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Msza święta w intencji wszystkich ojców w Bronkowie o godz.18.00.
  5. W piątek 24 czerwca, zakończenie roku szkolno-katechetycznego. Msza święta dziękczynna o godz.8.00.
  6. Rozpoczynają się wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na obozy i kolonie miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej.
  7. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Z racji Uroczystości nie obowiązuje nas piątkowy post.
  8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej. W trakcie adoracji o godz.17.45, nabożeństwo czerwcowe.
  9. W przyszłą niedzielę, zbiórka do puszek na tzw. Świętopietrze, czyli na potrzeby papieża.
  10. W czasie wakacji nie będzie mszy świętej na Kołatce. Wczasowiczów i turystów zapraszamy na msze święte w Bronkowie i w Dychowie.
  11. Od 27 czerwca do 12 lipca będę przebywał na urlopie. Ważne sprawy biurowe i duszpasterskie proszę załatwić w tym tygodniu.
  12. Bóg zapłać serdecznie za wszelką życzliwość i pomoc przy kościele i plebanii.

Proboszcz parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie