Zawsze aktualne wiadomości

19 czerwca 2021

XII Niedziela Zwykła B – 20.06.2021

  1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas, zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich a taca w Dychowie przeznaczona na serwis urządzeń grzewczych w naszym kościele.
  2. Od dzisiejszej niedzieli, Biskupi odwołują dyspensę od niedzielnej mszy świętej. Powraca więc obowiązek uczestniczenia we mszy świętej niedzielnej pod grzechem ciężkim. Msze święte w sobotę o godz.17.00, pozostają nadal jako niedzielne.
  3. W środę 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach.
  4. W czwartek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej. Do spowiedzi i na mszę świętą zapraszam w sposób szczególny młodzież i dzieci, aby podziękować Panu Bogu za rok szkolny.
  6. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, po mszach świętych wieczornych, w piątek w ramach adoracji a w sobotę i niedzielę 15 min przed mszami świętymi.
  7. W tym tygodniu rozpoczynają się wakacje i urlopy. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej i codziennej modlitwie. Zadbajmy, aby dzieci udające się na wypoczynek, miały zapewnione uczestnictwo we mszy świętej niedzielnej. Przypominamy także o odpowiednim, godnym stroju w każdym kościele i we wszystkich miejscach kultu religijnego.
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni.
 
 
Ks. Marek Kowal – Proboszcz
Parafii p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie
Ogłoszenia parafialne