15 czerwca 2019

XI Niedziela Zwykła C – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16.06.2019

1. Dzisiaj uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie, oraz VII rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego Pasterza Diecezji.
  2. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary o GWU, a taca w Dychowie przeznaczona na cele remontowe naszej świątyni.
  3. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek w poniedziałek i środę o godz.16.30 przy kościele. Serdecznie zapraszamy.
  4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszach świętych.
  5. Uroczyste zakończenie roku szkolno-katechetycznego mszą świętą w środę o godz.8.00, a następnie apel w szkole o godz.9.00.
  6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Serdecznie proszę o przygotowanie tradycyjnych 4 ołtarzy, przyozdobienie całej trasy procesji oraz zaangażowanie. Przypominam, że pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Chromowa. Msze święte w tym roku wyjątkowo ze względu na upały w następującym porządku w Dychowie o godz.8.00, a po mszy świętej uroczysta procesja ulicami Dychowa według tradycyjnego planu, w Bronkowie o godz.10.30, a w Brzózce o godz.11.30. W czasie procesji proszę jak zawsze o zabezpieczenie bezpieczeństwa na ulicach.
  7. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół kościoła po mszach świętych. W niedzielę po mszy świętej o godz.8.00.
  8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do 18.00 z okazją do spowiedzi świętej. W trakcie adoracji nabożeństwo czerwcowe i procesja z Najświętszym Sakramentem o godz.17.45.
  9. W najbliższy piątek z racji Oktawy udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych dla wszystkich parafian i gości przebywających na terenie parafii.
  10. Bóg zapłać serdecznie za wszelką pomoc i wszystkie ofiary.