11 czerwca 2022

XI Niedziela Zwykła C – Najświętszej Trójcy – 12.06.2022

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-teologiczny w Zielonej Górze.
  2. Jutro 13 czerwca, kolejny dzień fatimski. Nabożeństwo różańcowe o godz.17.30 i następnie msza święta.
  3. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek w środę o godz.17.00 przy kościele.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Serdecznie proszę o przygotowanie tradycyjnych 4 ołtarzy, przyozdobienie całej trasy procesji oraz zaangażowanie. Pierwszy ołtarz przy plebanii przygotowują w tym roku mieszkańcy Chromowa. Natomiast ołtarz przy krzyżu tradycyjnie przygotowują mieszkańcy ulicy Sportowej, Rybackiej, Strumykowej i Osiedla Słonecznego. Msze święte w tym roku: w Brzózce i w Bronkowie o godz.9.00, w Dychowie o godz.10.30, a po niej Uroczysta procesja ulicami Dychowa według tradycyjnego planu.
  5. W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała oraz długiego weekendu udzielam wszystkim parafianom i gościom dyspensy od pokarmów mięsnych.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 do godz.18.00 z okazją do spowiedzi świętej. W ramach adoracji o godz.17.45 nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła.
  7. W oktawie Bożego Ciała procesje także w sobotę o godz.16.45 i w niedzielę o godz. 10.45 połączone z nabożeństwem czerwcowym.
  8. Nauki przed sakramentem chrztu świętego dla rodziców i chrzestnych w pierwsze trzy soboty czerwca o godz.18.00 w kościele w Dychowie. W przyszłą sobotę ostatnia nauka z rozdaniem świadectw.
  9. W sobotę 18 czerwca centralne uroczystości Jubileuszu 50 lecia naszej Diecezji oraz Odpustu ku czci Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Uroczysta msza święta w Rokitnie o godz.12.00. Dokładny program na plakatach w gablotach.
  10. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjne Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary od GWU a taca w Dychowie przeznaczona na pokrycie kosztów zimowego ogrzewania kościoła.
  11. Dziękuję serdeczne za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, kościoła i plebanii.
Ks. Marek Kowal – Proboszcz Parafii
p.w.  Miłosierdzia Bożego  w  Dychowie